Włącz wysoki kontrast

Miłośnicy Polesia powinni obowiązkowo zapoznać się z tym szlakiem. Mając do dyspozycji jeden dzień możemy zorganizować bardzo ciekawy wariant spływu: Kołacze – Włodawa. Odcinek ten polecamy szczególnie wiosną kiedy wody Włodawki szeroko rozlewają się tworząc piękne rozlewiska szerokie nawet na kilkaset metrów.Miłośnicy Polesia powinni obowiązkowo zapoznać się z tym szlakiem. Mając do dyspozycji jeden dzień możemy zorganizować bardzo ciekawy wariant spływu: Kołacze – Włodawa. Odcinek ten polecamy szczególnie wiosną kiedy wody Włodawki szeroko rozlewają się tworząc piękne rozlewiska szerokie nawet na kilkaset metrów.

Płyniemy pośród trzcin szeroką doliną naturalnym korytem mijając po obu stronach lasy. Mijamy liczne żeremia bobrów i ślady ich obecności, krzyk żurawi i śpiew niezliczonej ilości ptactwa pozwala zapomnieć o zgiełku i hałasie w miejskiej dżungli. Dopływając do Suchawy widzimy z daleka piękną murowaną cerkiew. Warto tu odpocząć i zwiedzić pięknie położoną wśród starych drzew świątynię. Obok na skarpie nadrzecznej znajduje się stary cmentarz z pięknymi nagrobkami z kamienia i żeliwa.

Za Suchawą wpływamy w podmokły las , latem gęsta zieleń drzew zamyka nad nami błękit nieba , mogą tu zdarzyć się przenoski spowodowane leżącymi w poprzek drzewami. Dopływamy do Adamek , gdzie znajduje się dobrze zagospodarowane miejsce biwakowe. Możemy tu zakończyć spływ ( ok.4km do jeziora Białego w Okunince ), lub kontynuować do niedalekiej Włodawy. (Źródło: www.kajaki.lublin.pl).

Kategorie: Szlaki kajakowe

Comments are closed.