Włącz wysoki kontrast

W dniach 7-8 lipca 2012 r. odbyła się jedna z imprez promujących ekologię, zdrowy tryb życia i walory przyrodniczo – kulturowe Gminy Urszulin, EKO FEST Dni Kultury Ekologicznej 2012.

Impreza jest częścią  projektu „Urszulin – po pracy, Polesie promocja marki lokalnej jako części marki regionu” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

Motywem przewodnim imprezy było propagowanie idei ekologii i postaw proekologicznych. Dzięki wsparciu funduszy europejskich oraz zaangażowaniu organizatorów i pracowników Gminy Urszulin udało się stworzyć bogaty program artystyczny. Trwająca dwa dni impreza obfitowała w wiele atrakcji, m.in. konkursy, pokazy, warsztaty muzyczne i koncerty. Kreatywność dzieci i młodzieży przedstawiających  swoje prace wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu zyskały uznanie publiczności.

Część artystyczną uwieńczyły Poleskie spotkania artystyczne, na których zaprezentowały się zespoły grające żywiołową i ciekawą folkową muzykę m.in.: Drewutnia i Orkiestra Świętego Mikołaja oraz gwiazda wieczoru laureatka festiwali Sopot Top Trendy i Opole 2012, „JULA”. Pomimo lejącego się żaru z nieba goście dopisali, tak miejscowi jak i przyjezdni. Wśród uczestników panowała przyjazna atmosfera, goście bawili się przednio do późnych godzin nocnych.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z imprezy.

.

Kategorie: Aktualnosci

Comments are closed.